Στην επόμενη φάση ο Τηλυκράτης Λευκάδας- Νίκη επί του ΠΑΣ Πρέβεζα (φώτο)

Τον Τηλυκράτη υποδέχτηκε σήμερα Τετάρτη 4 Οκτωβρίου και ώρα 15:30 ο ΠΑΣ Πρέβεζα στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας <<Αθανασία Τσουμελέκα>> για τη Β φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας.

Στο 7ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Γκίκα να βρίσκεται στη μεγάλη περιοχή.  Σε ένα γρήγορο παιχνίδι που ο ΠΑΣ στεκόταν καλά , οι φιλοξενούμενοι βρήκαν πρώτοι δίχτυα στο 11ο λεπτό με τον Μπαλογιάννη να ανοίγει το σκορ αφού όμως είχε προηγηθεί καθαρό χέρι από τον Γεωργάκη, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα. Ο ΠΑΣ προσπάθησε να απειλήσει και να ελέγξει το ματς. Στο 19ο λεπτό μετά από φάουλ του Κουτρύμπα ο Καζούκας έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ, ενώ στο 22ο λεπτό ο Καζούκας μετά από σέντρα του Καρίπογλου είδε το σουτ του να φεύγει λίγο άουτ.  Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να απειλούν και εκεί που ήλεγχαν το ματς ο Τηλυκράτης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Τσελάι διαμόρφωσε το 0-2 , που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.