ΠΑΣ Πρέβεζα vs Ερμή Καναλίου 5-0

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας « Αθανασία Τσουμελέκα» ο αγώνας της 27ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Πρέβεζα και τον Ερμή Καναλίου, με τους γηπεδούχους να επιστρέφουν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα βρήκαν πέντε φορές τα δίχτυα του Μπαλάφα στο σημερινό ματς και σε συνδυασμό με την ήττα της Καρυάς σκαρφάλωσαν στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 61 βαθμούς, τρεις βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Αχέρων Καναλακίου, μόλις 3 αγωνιστικές πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, ενώ την επόμενη αγωνιστική ταξιδεύoουν στην Πάργα όπου θα αντιμετωπίσουν τον Απόλλων Πάργας σε ένα ματς που θα κρίνει πολλά.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας από τα πρώτα λεπτά άνοιξε το σκορ μόλις στο 4’ όταν μετά από πάσα του Σκαμνέλου ο Ζέρης σκόραρε για το 1-0. Στο 33’ σουτ του Τσάλα πέρασε λίγο άουτ, ενώ στο 43’ ο Ζέρης βρήκε πάλι δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Στο 44’ μετά από σέντρα σουτ του Ζέρη ο Μπόμπορης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0 του ημιχρόνου.