Πας Πρέβεζα vs Α.Ο. Ρία 9-0

Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» ο αγώνας της 15ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας όπου ο γηπεδούχος Πας Πρέβεζα έκανε περίπατο στην έδρα του αντιμετωπίζοντας τον φιλοξενούμενο Α.Ο. Ρία, με το σκορ να εκτοξεύεται υπέρ των γηπεδούχων σε 9-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Πας Πρέβεζα είχε την κατοχή από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και μόλις στο 5΄ο Ντέτσικας έκανε το 1-0. Το 2-0 ήρθε στο 7΄μετά από γύρισμα της μπάλας του Κατσούλα προς την εστία και τον αμυντικό του Α.Ο. Ρία Ορφανό να στέλνει την μπάλα στα δικά του δίχτυα με αυτογκόλ. Στο 11΄ο Ντέτσικας πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ όταν βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα Μπαλάφα (3-0), ενώ στο 18΄ξανα η μπάλα στα δίχτυα από τον Ντέτσικα όπου έκανε και χατ τρικ (4-0).  Στο 20΄ο Τσάλας βρήκε και αυτός δίχτυα μετά από σέντρα του Πανταζή κάνοντας το 5-0. Στο 29΄ο Babi για τον Α.Ο. Ρία έκανε σουτ αλλά με τον Κωτση να κάνει την έξοδο και να μην απειλείται η εστία του. Στο 35΄ο Τσάλας έστειλε  την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά ο Καζούκας με πλασέ με την μπάλα να βγαίνει άουτ, ενώ και στο 37΄ο Καζούκας και στο 38΄ο Λεόπουλος έκαναν σουτ αλλά με την μπάλα να βγαίνει και τις δυο φορές άουτ. Στο 42΄ο Πας Πρέβεζα βρήκε πάλι δίχτυα μετά από σέντρα του Ντέτσικα και στον Καζούκα αλλά με τον βοηθό να δείχνει οφσάιντ και το σκορ να παραμένει στο 5-0 όπου ήταν και το σκορ του ημίχρονου με τον Πας Πρέβεζα να έχει το πάνω χέρι τόσο στα γκολ αλλά και σε κατοχή.