Νίκη του Σ.Κ. Νικόπολη κόντρα στον Α.Σ Ιωνικό Ιωνίας Θεσσαλονίκης

Τον Α.Σ Ιωνικό Ιωνίας Θεσσαλονίκης υποδέχτηκε σήμερα Κυριακή 29 Οκτωβρίου στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο Σ.Κ Νικόπολη στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με σκορ 71-57 ξεκινώντας με το δεξί τις εντός έδρας αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής (3ος όμιλος), αγωνιστικής περιόδου 2017-2018.

Οι παίχτες του Παπίρη κάνοντας ένα ονειρικό πρώτο δεκάλεπτο και παίζοντας τρομερή άμυνα πήραν τα ηνία του παιχνιδιού τελειώνοντας το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι 18 πόντους (23-5). Οι φιλοξενούμενοι με ένα σερί 4-13 στις αρχές του 2ου δεκαλέπτου μείωσαν τη διαφορά (27-18), έξι λεπτά από τη λήξη του ημιχρόνου. Οι παίχτες της Νικόπολης έδιναν δεύτερες επιθέσεις στους αντιπάλους αφού έχασαν πολλά επιθετικά ριμπάουντ με το ημίχρονο να τελειώνει 39-26.