Νίκη του Πας Πρέβεζα κόντρα στον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας ο αγώνας της 20ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Πας Πρέβεζα 2016 και τον Ηρακλή Άγιου Γεωργίου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν το σκορ με 7-0.

Σε ένα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο λόγω της συνεχούς βροχόπτωσης οι γηπεδούχοι πίεσαν την άμυνα των φιλοξενουμένων και βρήκαν το δοκάρι με Καζούκα στο 13΄ και με Λεόπουλο στο 19’, ενώ είχαν και πολλές κόντρες μπροστά από την εστία του Χρήστου αλλά με το σκορ να παραμένει στο 0-0. Στο 23΄παλι οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Τουλκερίδη, ενώ στο 26΄ο Δημουλιάς έκανε ένα καλό σουτ αλλά με τον Χρήστου να αποκρούει και να κρατάει το 0-0. Στο 28΄ο Τριάντος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι ενώ στο 31΄ο Τουργέλης έκανε κανει το σουτ με τον Χρήστου να έχει κατεβασμένα τα ρολά. Στο 40’ ο Ντέτσικας με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΣ Πρέβεζα, ενώ στο 44΄ο Καζούκας ανέβασε διαμόρφωσε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ίδιο σκηνικό, με τους γηπεδούχους να πιέζουν και τους φιλοξενούμενους να αμύνονται . Το 3-0 όμως ήρθε γρήγορα, αφού στο 55΄ο Πανταζής με σέντρα-σουτ και με λάθος χειρισμό του Χρήστου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0. Στο 59΄ο Τριάντος διαμόρφωσε με πλασέ το 4-0 ενώ στο 64΄και 75΄ο Κατσούλας με σουτ πέτυχε δυο ακόμη γκολ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 6-0. Την τελευταία πινελιά έβαλε ο Λεόπουλος στο 80΄με ένα πολύ δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έστειλε και αυτός την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 7-0.