Πας Πρέβεζα vs Α.Ο. Πλαγιάς 3-1

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 14 Απριλίου 2018 η προτελευταία και 29η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τον ΠΑΣ Πρέβεζα να υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας «Αθανασία Τσουμελέκα» την ομάδα της Πλαγιάς και να παίρνει τη νίκη με σκορ 3-1.

Οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα που ήθελαν οπωσδήποτε το σημερινό θετικό αποτέλεσμα και με το βλέμμα στραμμένο στο ντέρμπι της αγωνιστικής ανάμεσα στον ΠΑΣ Αχέρων και τον Απόλλων Πάργας, μπήκαν νευρικά στο παιχνίδι , με τον Δημουλιά να δείχνει το δρόμο για τα δίχτυα με ψιλοκρεμαστό σουτ στο 43’ ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους. Το 2-0 ήρθε στο 44’ με δυνατό σουτ του Τσάλα, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Πλαγιάς προσπάθησε να πιέσει, παρά την απώλεια 4 βασικών παιχτών της στο σημερινό ματς. Ο Μπόμπορης βρήκε το κάθετο δοκάρι στο 46’, ενώ στο 47’΄σουτ του ίδιου παίχτη απέκρουσε νευρικά ο τερματοφύλακας των φιλοξενουμένων. Στο 61’ ο Μωραίτης έπιασε ένα ωραίο σουτ με τον Κώτση να κοντράρει τη μπάλα και στο 72’ ο Μπουρδάρας με σέντρα-σουτ κρέμασε τον Κώτση και μείωσε σε 2-1. Η απάντηση ήρθε σχεδόν αμέσως αφού ο Τουργέλης στο 76’ με προβολή μετά από σουτ του Μπόμπορη διαμόρφωσε το τελικό 3-1.