Α.Ε. Πρέβεζας vs Ερμής Καναλίου 0-1

Με το δεξί άνοιξε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2018 η ομάδα του Ερμή Καναλίου αφού επιβλήθηκε σήμερα Σάββατο 06/01 στο Δημοτικό Στάδιο «Αθανασία Τσουμελέκα» της Α.Ε Πρέβεζας με σκορ 0-1 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Το γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 28ο λεπτό όταν ο Δάρδας ανέβηκε από δεξιά πάσαρε στον Παπαδόπουλο που με σουτ νίκησε το Μπαλάφα και άνοιξε το σκορ για τον Ερμή. Δυο λεπτά αργότερα ο σκόρερ του αγώνα ανατράπηκε μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον Χουλιάρα να δείχνει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Θέμελης που έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο 37΄ο Νταλάρδας απείλησε για τους γηπεδούχους, ενώ στο 42’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν διπλή ευκαιρία για το 0-2 όταν ο Θέμελης από δεξιά πέρασε και τον τερματοφύλακα, πάσαρε στον Παπαδόπουλο που πλάσαρε με τον Δήμα να σώζει πάνω στη γραμμή και το ημίχρονο να λήγει 0-1 υπέρ του Ερμή.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος να χτυπήσουν το ματς και μόλις στο 60’ ο Μουτσάι έβγαλε μόνο του τον Νταλάρδα μπροστά από την περιοχή που σούταρε με τον Τζίμα να αποκρούει και να κρατάει το 0-1. Στο 69’ η Ένωση απείλησε πάλι με κεφαλιά του Μουτσάι που πέρασε λίγο πάνω από το δοκάρι. Στο 72’ οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή φάση με τον Μανέ να σουτάρει και τη μπάλα να φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.