Έμειναν στο “Χ” Πας Πρέβεζα και Οδυσσέας Νυδριού

Ισόπαλο με σκορ 2-2 αναδείχθηκε σήμερα Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2018 το παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας στο δημοτικό στάδιο «Αθανασία Τσουμελέκα» ανάμεσα στον ΠΑΣ Πρέβεζα και τον Οδυσσέα Νυδριού, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να εκμεταλλευτούν και το ισόπαλο 0-0 της Καρυάς με την Πλαγιά και να χάνουν κλασική ευκαιρία να βρεθούν μόνοι πρώτοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν  μόλις στο 4’ με σου του Καλογέρη. Ο ΠΑΣ ισοφάρισε το ματς στο 29’ όταν ο Πανταζής με κεφαλιά νίκησε τον Κυριακίδη και διαμόρφωσε το 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η ομάδα της Πρέβεζας μπήκε αποφασισμένη στο δεύτερο ημίχρονο να κερδίσει το ματς και μόλις στο 50’ προηγήθηκε σε 2-1 με πλασέ του Τσάλα. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το 2-1 και στο 80’ ο Καρτάνος εκμεταλλεύτηκε λάθος των γηπεδούχων στην άμυνα και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Να θυμίσουμε πως η ομάδα του Οδυσσέα Νυδριού είχε κόψει βαθμούς του ΠΑΣ και στον Α γύρο του πρωταθλήματος στο Νυδρί όπου οι δυο ομάδες είχαν έρθει πάλι ισόπαλες (0-0), ενώ είναι η πρώτη ομάδα που βάζει δυο γκολ στην άμυνα του ΠΑΣ Πρέβεζα, που πριν το σημερινό ματς είχε δεχθεί μόλις 4 σε 16 αγωνιστικές.